Přeskočit na obsah
Česká Kanada

Kde jsme

Zajímavá lokalita

Malebné město na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily překrásné renesanční měšťanské domy s bohatě zdobenými štíty, pitoreskní systém podzemních chodeb a řada zajímavostí v okolí. Projděte se po stezkách, kudy chodíval loupežník Grasel, a namalujte si vlastní hrnek v keramické dílně v Maříži!

Co můžete vidět na pomezí Čech, Moravy a Rakouska
Renesanční měšťanské domy zdobené psaníčkovými sgrafity i složitými figurálními scénami, které lemují dvě náměstí v centru města, doplňuje část dochovaných hradeb s několika baštami na východní a severní straně Slavonic a dvě brány, Jemnická a Dačická. Pěkná vyhlídka na město i okolí se otevírá z renesanční věže kostela Nanebevzetí Panny Marie, navštívit můžete i systém středověkých odvodňovacích štol a kanálů, který se táhne v hloubce několika metrů pod historickým jádrem města.

Koho byste měli znát z pověstí Slavonicka
Ačkoli Graselovy stezky nesou jméno loupežníka Johanna Georga Grasela (1790–1818), který v kraji kolem Slavonic řádil před dvěma sty lety, objevíte mírumilovnou krajinu, stinné lesy, starobylé aleje, mýtická zákoutí a snad i dávná obětiště Keltů. Grasel údajně spáchal celkem 205 zločinů, přičemž první loupež měl na triku už v devíti letech. Zatímco v češtině se grázl uplatnil coby synonymum pro zmetky všeho druhu, lépe dopadl v lidových vyprávěních, kde vystupuje jako odvážný a veselý chlapík.

Cestovatelská potěšení Slavonic a blízkého okolí
Ve Slavonicích by Vaší pozornosti neměl uniknout poutní kostel Božího těla za městem, soukromé Muzeum samorostů anebo Městské muzeum, které dokumentuje archeologické nálezy z nedaleké zaniklé osady Pfaffenschlag. Východně od města stojí poutní kostel Panny Marie Montserratské, směrem na západ pak objevíte ráj všech výtvarníků – Turistické centrum Oáza Maříž. Najdete tu prodejnu s originální mařížskou keramikou, restauraci a penzion, v dílně si můžete vlastnoručně vyzdobit svůj keramický výrobek.


Místní aktivity

Renesanční náměstí | Bunkry | Vinárna | Podzemí

Ve Slavonicích a okolí je možné navštívit mnoho krásných míst. Například renesanční náměstí, podzemí, věž, kostely, kavárny, vinárnu, muzeum, hradby a v okolí např. pevnostní areál (bunkry), Graselova stezka, cyklostezka do Rakouska, Landštejn, Pfaffenschlag, Maříž, Montserrat, Trojmezí Čech, Moravy a Dolních Rakous, Pomník Járy Cimrmana a mnoho dalšího…

Prohlédněte si náš domeček

Galerie

Líbí se Vám toto místo?

Budeme velice rádi, když nás navštívíte. Rezervujte si termín –> kontaktujte nás. 🙂